Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ghjk
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: 12 Ιουν 2007, 08:56
Τοποθεσία: Άργος

Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από ghjk »

Πητ Παπαδάκος α λα... Indiana Jones. Στο κυνήγι μεγάλου θησαυρού, όπως o ήρωας της θρυλικής σειράς ταινιών του Στίβεν Σπίλμπεργκ, έχει επιδοθεί ο Πητ Παπαδάκος. Οχι βέβαια για να βρει... ιερές πέτρες, τον χαμένο θησαυρό που αναζητούσε ο Χάρισον Φορντ βάζοντάς τα με φίδια και δαίμονες, αλλά «τα δεκαοκτώ κασόνια με χρυσές λίρες» που κάποιοι υποστηρίζουν ότι βρίσκονται κρυμμένα στην περιοχή του χωριού Αγκιστρο, στον νομό Σερρών.

Το γνωστό μέντιουμ βρίσκεται εδώ και δύο ημέρες στην περιοχή, με σκοπό να βοηθήσει εκείνους που του ανέθεσαν την υπόθεση. Μια ομάδα δέκα ανθρώπων που πιστεύουν ότι εκεί βρίσκεται κρυμμένος ο θησαυρός ζήτησε τη βοήθειά του για να τους διευκολύνει στις έρευνες. Οι εργασίες ξεκίνησαν χθες, αφού βεβαίως προηγουμένως εκδόθηκαν ειδικές άδειες από την αστυνομία και την αρχαιολογική υπηρεσία.

Ο Πητ Παπαδάκος ήταν εκεί και έδωσε τις σχετικές οδηγίες για να ψάξουν στα γύρω βουνά. «Αυτά είναι δύσκολα θέματα και απαιτούν διακριτικότητα και σοβαρότητα. Οι άνθρωποι που έχουν στα χέρια τους τον χάρτη έψαξαν αρχικά μόνοι, αλλά δεν βρήκαν τίποτα» λέει ο ίδιος στην «Espresso». «Υστερα από ένα συμβούλιο που έκαναν με ειδοποίησαν και μου ανέθεσαν τη δουλειά. Δεν αναλαμβάνω συχνά τέτοιες υποθέσεις, γιατί κρύβουν κινδύνους. Δεν θέλω να ρισκάρω και να κινδυνεύσουν οι συνεργάτες μου, ούτε κι εγώ». Και συμπληρώνει: «Εχει χυθεί αίμα για να προστατευτούν τα χρήματα. Αυτός είναι ο περίφημος νόμος των λιρών. Ο ένας από τους δύο που γνωρίζουν για τον θησαυρό σκοτώνει τον άλλον και το αίμα του είναι αυτό που παρέχει προστασία. Χρειάζεται λοιπόν να καθαρίσει το περιβάλλον από τα πνεύματα και στη συνέχεια να ξεκινήσουν οι εκσκαφές».

Μπορεί να κρατάει απόρρητες τις λεπτομέρειες, ωστόσο, όπως υποστηρίζει: «Χρειάζεται οπωσδήποτε ένας ειδικός για να μελετήσσει τα εμπόδια. Αλλιώς κινδυνεύουν άνθρωποι. Επτά άτομα έχουν χαθεί μέχρι σήμερα, που ξεκίνησαν να ψάχνουν και δεν επέστρεψαν ποτέ. Δέχτηκα να βοηθήσω επειδή μου το ζήτησαν προσωπικοί μου φίλοι, ανώτατα στελέχη. Θέλω πάντα να είμαι νόμιμος, δεν ξεκινώ εάν δεν υπάρχουν κρατικές άδειες».

Υπάρχουν στα αλήθεια κρυμμένοι θησαυροί; «Υπάρχουν και είναι πολλών εκατομμυρίων δολαρίων. Εάν σταθούμε μία μόνο φορά τυχεροί, θα σώσουμε την Ελλάδα από την πτώχευση. Εγώ είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόσκληση. Σήμερα που η χώρα μας αντιμετωπίζει οικονομική κρίση, εάν μπορώ, να βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι».

Πηγή: Espresso, 18/11/2010
Tα εμπόδια τα συναντάει μόνο όποιος αποφάσισε να νικήσει τον εαυτό του. Στην πτώση δεν υπάρχουν εμπόδια, είναι ελεύθερη κ ανώδυνη.
http://www.youtube.com/watch?v=U_8PLcQONcA
MEXICANOS370
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 14:54

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από MEXICANOS370 »

το σιγουρο ειναι οτι θα κανει πολλα ΧΑΜΑΜ στο αγγιστρο μεχρι να τα βρουνε!!!!χαχαχαχααχαχαχ
Άβαταρ μέλους
gpr
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 15:15

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από gpr »

ghjk έγραψε:...............
Μπορεί να κρατάει απόρρητες τις λεπτομέρειες, ωστόσο, όπως υποστηρίζει: «Χρειάζεται οπωσδήποτε ένας ειδικός για να μελετήσσει τα εμπόδια. Αλλιώς κινδυνεύουν άνθρωποι. Επτά άτομα έχουν χαθεί μέχρι σήμερα, που ξεκίνησαν να ψάχνουν και δεν επέστρεψαν ποτέ. Δέχτηκα να βοηθήσω επειδή μου το ζήτησαν προσωπικοί μου φίλοι, ανώτατα στελέχη. Θέλω πάντα να είμαι νόμιμος, δεν ξεκινώ εάν δεν υπάρχουν κρατικές άδειες».

Υπάρχουν στα αλήθεια κρυμμένοι θησαυροί; «Υπάρχουν και είναι πολλών εκατομμυρίων δολαρίων. Εάν σταθούμε μία μόνο φορά τυχεροί, θα σώσουμε την Ελλάδα από την πτώχευση. Εγώ είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόσκληση. Σήμερα που η χώρα μας αντιμετωπίζει οικονομική κρίση, εάν μπορώ, να βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι».

Πηγή: Espresso, 18/11/2010

Τι κλισέ..... :lol: :lol:
taxma1981

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από taxma1981 »

καλα ακομα να τον βρουν τον θησαυρο?αντε μην παω εκει κ τον βγαλω μπαμ μπαμ
Άβαταρ μέλους
leandros
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Σεπ 2009, 21:33
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από leandros »

πριν 15 χρονια ενα εξεχον προσωπο της χωρας μας στο συγκεκριμενο χωριο εβγαλε επιτυχως εναν μεγαλο αριθμο κιβωτιων με το ποθητο ομοειδες περιεχομενο..
αραγε δεν ειναι η ιδια δουλεια?
Η επιτυχια παντα ηταν ακριβοθωρητη..
ΑΝΔΡΕΑΣ
Δημοσιεύσεις: 1125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2007, 17:26

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ »

leandros έγραψε:πριν 15 χρονια ενα εξεχον προσωπο της χωρας μας στο συγκεκριμενο χωριο εβγαλε επιτυχως εναν μεγαλο αριθμο κιβωτιων με το ποθητο ομοειδες περιεχομενο..
αραγε δεν ειναι η ιδια δουλεια?
για τι καλουδια μιλασ?
taxma1981

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από taxma1981 »

κ αλλα εβγαλαν απο κει κ τους πιασαν με το χρημα στα αυτοκινητα..χιλλιαδες κοματια
Άβαταρ μέλους
ΑPHLIOTHS
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 18:00
Τοποθεσία: 39.21.42Ν 22.56.59Ε

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από ΑPHLIOTHS »

Αν ηταν πραγματικος αστρολογος θα περιμενε μεχρι 23 Νοεμβριου να γυρισει ο αναδρομος Διας και μετα να τους βαλει να ξεκινησουν την δουλεια,αλλα οπως παντα η δουλεια μυριζει μετρητο...αθανατε ελληνα με τα πιστευω σου......τα ειδωλα σου......
''ΔΡΥΟΣ ΠΕΣΟΥΣΗΣ ΠΑΣ ΑΝΗΡ ΞΥΛΕΥΕΤΩ''
Άβαταρ μέλους
Vng
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 00:32

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από Vng »

Γεια σου ρε Στάθη με τις γνώσεις αστρολογίας!!!
Ξέρεις και εγώ υπέγραψα επιταγή με ορθόδρομο Ερμή αλλά κάπου μου χάλασε...
Στη ζωή τα τρία καλύτερα πράγματα είναι ένα ποτό πριν, και ένα τσιγάρο μετά...
ΑΝΔΡΕΑΣ
Δημοσιεύσεις: 1125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2007, 17:26

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ »

taxma1981 έγραψε:κ αλλα εβγαλαν απο κει κ τους πιασαν με το χρημα στα αυτοκινητα..χιλλιαδες κοματια
300000 χιλιαδες χρυσουλες ηταν τοτε φιλε ταξμαν τ ξερω τ σκηνικο...ανεμενε τηλ μεσα στη βδομαδα για καφε
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από admin »

Η Ντόρα, ο Πανσερραϊκός και οι λίρες στο Άγκιστρο

Μας αποκάλυψε πως το νέο κόμμα της Ντόρας Μπακογιάννη θα κάνει την «ανατροπή» και πως ο Πανσερραϊκός θα έχει καλή συνέχεια στη Super League. Για τον θησαυρό που ψάχνουν στο Άγκιστρο, δεν μας είπε πολλά πράγματα, προφανώς λόγω ... «επαγγελματικού» απορρήτου.

Ο λόγος για το γνωστό μέντιουμ Πίτ Παπαδάκο, που το μεσημέρι της Κυριακής (21/11) φιλοξενήθηκε στο δελτίο ειδήσεων της TVS και συνομίλησε με την δημοσιογράφο Άννυ Ταπάσκου, για την παρουσία του στις Σέρρες.Όπως είπε, βρίσκεται στην περιοχή μα , για να βοηθήσει με τις προβλέψεις και τις ιδιαίτερες ικανότητες του μια ομάδα σύγχρονων Indiana Jones, που τις τελευταίες μέρες ψάχνουν να ανακαλύψουν τον κρυμμένο θησαυρό από την εποχή του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου, που φημολογείται πως είναι θαμμένος στο Άγκσιτρο.

Πηγή: infoserres.gr, 22/11/2010
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Άβαταρ μέλους
KERAUNOS
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2009, 06:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από KERAUNOS »

Αν ολοι αυτοι οι μαγοι και μεντιουμ ειχαν πραγματι ψυχικες δυναμεις,θα ειχαν κανει δικες τους ομαδες και θα ξηλωναν οτι επεφτε μπροστα τους.Αλλα οσο υπαρχουν αυτοι που τους χρυσοπληρωνουν για να δουν και να βρουν τους θησαυρους με υπερφυσικο τροπο,τοσο αυτοι οι μαγοι οχι μονο θα υπαρχουν,αλλα και θα πολαπλασιαζονται.
Μην κανεις στους αλλους αυτο που δεν θελεις να κανουν οι αλλοι σε σενα.
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από admin »

Αφαίρεσα τα περιττά σχόλια και ευπρέπισα κάποια άλλα. Μην ξεχνάμε ότι το θέμα είναι δημόσιο και το βλέπουν και μη μέλη. Πρώτος εγώ το πήρα κάπως ανάλαφρα και αυτό είναι λάθος. Κάντε την κριτική σας, όσο σοβαρή και να ‘ναι, αλλά μέσα στα όρια της ευπρέπειας.
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
JIKER
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 25 Απρ 2010, 22:46

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από JIKER »

Τωρα εγινε και χρυσοθηρασ οπητ παπαδακοσ
Άβαταρ μέλους
ghjk
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: 12 Ιουν 2007, 08:56
Τοποθεσία: Άργος

Re: Indiana Jones ο Πητ Παπαδάκος

Δημοσίευση από ghjk »

Tα εμπόδια τα συναντάει μόνο όποιος αποφάσισε να νικήσει τον εαυτό του. Στην πτώση δεν υπάρχουν εμπόδια, είναι ελεύθερη κ ανώδυνη.
http://www.youtube.com/watch?v=U_8PLcQONcA
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”