Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με το πεδίο ενδιαφέροντος μας, που δεν υπάγονται σε κάποια από τις υπάρχουσες κατηγορίες.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
anastasios104
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 09 Απρ 2010, 15:20
Τοποθεσία: Ελευσινα

Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από anastasios104 »

Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

https://www.zougla.gr/greece/article/en ... o-loutraki





Πηγή : https://www.zougla.gr/greece/article/en ... o-loutraki
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από charismatic »

Για αυτο με ψαχναν;
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από charismatic »

Θα βρουμε και τον μπελα μας στα καλα καθουμενα.
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από apatsi »

Εσύ δεν κινδυνεύεις Χαρισμάτικ. Το αυτοκίνητο δεν κατεβαίνει σε τέτοιες κατηφόρες. Οπότε τζάμπα ανησύχησε η πόντια.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Υγεία σέ όλους καί όλες. Είδα τίς ειδήσεις καί ότι χαρά καί θετικό είχα πάνω μου χάθηκε.
Γράφτηκε στήν μνήμη μου τών πολύ κακών γεγονότων.
Δέν θά τό παίξω έξυπνος πώς καλά δέν ξέραν ότι η γεννήτρια σέ κλειστό χώρο είναι άκρος επικίνδυνο.....
Δέν μπορώ νά δώσω καμία απάντηση στόν εαυτό μου καί μόνο.
Δέν ήτανε παιδιά, ήταν ηλικίες βετεράνων.
Καταστροφή. Οικογένειες, γονείς, συγγενείς, φίλους καί γιά ολόκληρη τήν παρέα μας καί τήν κοινωνία μας.
Προσοχή προσοχή προσοχή!!!
Είναι τόσοι πολλοί οι κινδύνοι.
Τά θερμότερα μου συλλυπητήρια. Φίλοι και φίλες, πρώτα από όλα μέτρα ασφαλείας καί μετά όλα τά άλλα. Βέβαια χρειαζόμαστε καί τύχη,
Επίσης νιώθω νά σάς γράψω, όχι αλκοχόλ όταν οδηγούμε, ούτε γουλιά.
Τό δυσάρεστο πού ο άλλος σκότωσε 15 ετών παιδί, τό εγκατέλειψε καί έφυγε, η μητέρα του δίπλα ανάπηρη.... πώς νά τό χωρέσει ανθρώπου νούς.
Ολοι κάνουμε λάθη καί στήν οδήγηση.
Ειλικρινά είμαι πάρα πολύ τυχερός πού πολλές φορές είχα τήν τύχη, μεγάλη τύχη νά μήν προκαλέσω αυτοκινιτιστηκά ατυχήματα, ας μήν είχα πιεί αλκοόλ. Πού νά είχα πιεί...
Θέλω νά μαθαίνω νέα όλων σας ευχάριστα, θετικά, χαρούμενα καί νά περνάτε όσο τό δυνατόν καλύτερα.
Χαιρετώ τήν μεγάλη καί ωραία παρέα μας.
archaiologos

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από archaiologos »

εαν τηρουσαν την νομιμη διαδηκασια ....και ειχαν βγαλει αδεια , εχωντας της αρχες απο πανω τους ......τιποτα δεν θα γηνωταν!!!!....αλλα πηγαν να την κανουν στην ζουλα , στα μουλοχτα......ο λαος λεει ηθελεστα και παθεστα!!!,,,,γιαυτο παντα ειδοποιουμε την αστυνομια ,εχουμε αδεια , οπωσδηποτε την αρχαιολογια και οπωσδηποτε ασθενοφορο εαν τυχων χρειαστει!!!!!!
οι απερισκεψιες δυστηχως πληρωνοντε .....και στην τελικη ας εχουν καλο παραδεισω οι ανθρωποι....αλλα οι οικογενειες , τα παιδια εαν ειχαν που αφησαν πισω....τι φταινε!!!!
Del
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 16:32
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Del »

Κρίμα κρίμα κρίμα. Όπως και να έχει ήταν ανθρώπινες ζωές. Δεν εξετάζω τόσο το γεγονός που είναι καθαρα απερίσκεπτη ενέργεια αλλά την απώλεια. Να είναι το τελευταίο τραγικό γεγονός στον χώρο μας
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

archaiologos, δέν θα διαφωνήσω σέ τίποτε από αυτα πού γράφεις, γιατί έχεις δίκαιο 100%.
Ομως όταν ζείς στήν Ελλάδα καί γιά πάρα πολλά άτομα, ο στόχος είναι ο τζόγος, η τύχη, ο θησαυρός καί δέν διαφωνώ μαζί μέ αυτά τά άτομα....
Ο λόγος γιατί δέν υπάρχει δίκαιο, δέν ισχύουν οί νόμοι, αργοπορείες, αν εγκριθεί, εάν έχουν αυτά τά άτομα τό ποσό πού χρειάζεται γιά τήν νόμιμότητα καί όπως πιστεύω άν όχι όλοι μας οι πιό πολλοί έχουμε σκάψει. Εγώ προσωπικά δέν θυμάμαι πόσες φορές. Ποτέ σέ Αρχαιολογικό χώρο, ποτε σέ γεφύρια, ποτέ σέ εκκλησίες. Βουνά καί κατσάβραχα. Να γράψω ότι πάντα τό πρόβλημα μου ήταν ότι δέν είχα άλογο η γαιδούρι. Οχι γιά ότι βρήκα, αλλά δέν μπορούσα νά προχωρήσω. Ψόφιος στήν κούραση, χά χά. Να σκεφτείς άφηνα τό σκαπάνι καί φτυάρι γιατί πίστευα θά ξαναπάω, αλλά όμως πού κουράγιο, έπερνα καινούρια τήν επόμενη χρονιά. Ακουγα νρυσίδια από τούς γονείς μου. Καλά δέν τά πονάς τά λεφτά, τόσα πολλά έχεις....; Σάς χαιρετώ καί μάζι μέ όλα τά υπόλοιπα νά έχουμε πολύ καλή τύχη. Ιδίως γιά τήν υγεία μας.
Άβαταρ μέλους
molo
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 15 Μαρ 2014, 21:54
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από molo »

Παιδια κριμα .τι να πω. Συληπηρηρια στης οικογενειες; τους. Τα ξεραμε τα παιδια ,παιδια? Ηταν εδω στα forum μας? Ανησυχω. Καλημερα κιολας
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από admin »

Να δούμε ποιοι ήταν μαζί τους, μια και δεν βρέθηκε αυτοκίνητο, όπως ειπώθηκε, στο σημείο, οπότε και θα μάθουμε τις λεπτομέρειες.
Έκανα και ένα βιντεάκι με αφορμή αυτό το δυστύχημα:

Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από charismatic »

"Όποιος τις νύχτες περπατεί ..."
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από apatsi »

Γι' αυτό ο Χριστόφορος γεμίζει ντοσιέ με αιτήσεις έρευνας - σκαψίματος, πάντα εποχούμενος και ντάλα μεσημέρι.
archaiologos

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από archaiologos »

Kostas Anastasiou έγραψε: 18 Μάιος 2020, 01:06 archaiologos, δέν θα διαφωνήσω σέ τίποτε από αυτα πού γράφεις, γιατί έχεις δίκαιο 100%.
Ομως όταν ζείς στήν Ελλάδα καί γιά πάρα πολλά άτομα, ο στόχος είναι ο τζόγος, η τύχη, ο θησαυρός καί δέν διαφωνώ μαζί μέ αυτά τά άτομα....
Ο λόγος γιατί δέν υπάρχει δίκαιο, δέν ισχύουν οί νόμοι, αργοπορείες, αν εγκριθεί, εάν έχουν αυτά τά άτομα τό ποσό πού χρειάζεται γιά τήν νόμιμότητα καί όπως πιστεύω άν όχι όλοι μας οι πιό πολλοί έχουμε σκάψει. Εγώ προσωπικά δέν θυμάμαι πόσες φορές. Ποτέ σέ Αρχαιολογικό χώρο, ποτε σέ γεφύρια, ποτέ σέ εκκλησίες. Βουνά καί κατσάβραχα. Να γράψω ότι πάντα τό πρόβλημα μου ήταν ότι δέν είχα άλογο η γαιδούρι. Οχι γιά ότι βρήκα, αλλά δέν μπορούσα νά προχωρήσω. Ψόφιος στήν κούραση, χά χά. Να σκεφτείς άφηνα τό σκαπάνι καί φτυάρι γιατί πίστευα θά ξαναπάω, αλλά όμως πού κουράγιο, έπερνα καινούρια τήν επόμενη χρονιά. Ακουγα νρυσίδια από τούς γονείς μου. Καλά δέν τά πονάς τά λεφτά, τόσα πολλά έχεις....; Σάς χαιρετώ καί μάζι μέ όλα τά υπόλοιπα νά έχουμε πολύ καλή τύχη. Ιδίως γιά τήν υγεία μας.
ετση ειναι φιλε κωστα ....και εγω συμφωνο με τα λεγωμενα σου και επαυξανω!!!! εαν ηταν οντως αλλιως η νομοθεσια π.χ. οπως στην αγγλια ....θα ηταν αλλιως τα πραγματα!!!! οντως την μεγαλητερη ευθηνη την εχχει το κρατος και οι φορεις που εχουν κανει το θεμα να εχει τοση τραγικη διασταση !!!!!
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από apatsi »

Παλαιοκομμουνιστική λογική. """Φταίει το κράτος που δεν δίνει το ελευθέρας, όπως πχ στην Αγγλία"" . Φίλε, όποιος θέλει να είναι νόμιμος, υπάρχει η διαδικασία. Χρονοβόρα? Χρονοβόρα. Αλλά υπάρχει. Όταν όμως έχεις την κάψα, τα βάζεις όλα στην άκρη και ορμάς. Και όταν πάει κάτι στραβά, η λογική του Κηλαηδόνη σας πάει γάντι ''''''''Φταίμε κι εμείς, φταίτε κι εσείς, ναι, φταίνε κι οι άλλοι. Φταίμε κι εμείς, φταίτε κι εσείς, ναι, φταίει κι ο Χατζηπετρής"""""
Όταν λοιπόν δεν ακολουθείς τη νόμιμη οδό για χίλιες τόσες φορές. μην έρχεσαι μετά να αναζητήσεις ευθύνες. Η ευθύνη ήταν αποκλειστικά των παθόντων. Μην προσπαθούμε να ρίξουμε τη μπάλα στην εξέδρα.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

apatsi οπως το βλέπει ο κάθε ένας από τήν πλευρά του.
Εσύ πιστεύεις αυτό.
Εγώ σκεφτομαι πώς αυτό τό κράτος που εσύ λές σωστό, έχει φάει δισσεκατομύρια στού Ολυμπιακους αγώνες, novartis, siemens, σέ αεροδρόμια, κρατικά έργα, δρόμους, λιμάνια, παραγγελίες στρατιωτικών καί πολεμικών υλικών καί δέν ξέρω τί άλλο, σιγά μήν νοιάζονται γιά έναν νόμο καί τό δίκαιο, αφού δέν τούς ενδιαφέρει κάν η Ελλάδα καί οι Ελληνες.
Εγώ έχω σκάψει στό βουνό πάνω από 15 φορές.
Οχι μόνον δέν είχα τήν σιγουριά ότι κάτι θά βρώ, αλλά καί ούτε 50 ευρώ νά διαθέσω,
Αλλωστε καί όταν είχα κάποιες φορές, έχω πληρώσει αρκετά ποσά άδικα στό Ελληνικό Δημόσιο.
Παράδειγμα πρώτο. Οταν γύρισα από τό εγωτερικό τό 1995 στήν Ελλάδα, τό αυτοκίνητο ήτανε στά χαρτιά λείαν ατελώς, αλλά πλήρωσα 713.000 δραχμές. Είχα καί δέν είπα όχι.
Τήν επόμενη χρονιά άνεργος, αφού είχα φέρει αυτοκίνητο 1600 κιβικών, έπρεπε νά δηλώσω 4.050.000 τέσσερα εκατομμύρια πενίντα χιλιάδες δραχμές. εισόδημα. Πώς νά τά δήλωνα πού ήμουν άνεργος, η μάλλον νά γράψω ότι ασχολήθηκα μέ τόν κάμπο καί μέ τό καλαμπόκι καί έβγαλα κέρδος μέ 12ωρα κάθε μέρα, 13ωρα ξενύχτια πότισμα καί μέ 7 στρεμματα φασόλια καρπούζια, ντομάτες, μπάμιες, έβγαλα 50.000 κέρδος, χωρίς νά υπολογίσω βενζίνες, μόνο τόν κόπο μου.
Αφού δέν δήλωσα τό ποσό, μού ήρθε πρόστιμο 419.000 δραχμές.
Δέν ήτανε δίκαιο γιά εμένα καί έκανα μερικά δικαστήρια.
Ομως επειδή μέ τό κράτος δέν τά βάζεις, τήν επόμενη χρονιά μετά τό τελικό δικαστήριο, πλήρωσα καί τόκους 479.000 δραχμές.
Τήν επόμενη χρονιά, όταν είχα αγοράσει απο Αθήνα εμπόρευμα νά πουλήσω στήν Θεσπρωτία, στό Αιγιο είχε 3πλό μπλόκο η Αστυνομία, Εφορεία, Αγορονομία.
Μού ζητήσανε τήν απόδειξη. Εγώ κάπου τήν έβαλα καί δέν τήν έβρισκα. Μού είπανε θά σου πάρουμε τίς πινακίδες όπως καί τίς πήραν καί πλήρωσα καί 600 ευρώ πρόστιμο.
Μάλιστα τούς χιλιοπαρακάλεσα νά μήν πάρουνε τίς πινακίδες, γιατί τό αυτοκίνητο ήτανε ενώς θείου μου και νά τούς έδινα τίς πινακίδες από τό ΙΧ τό δικό μου, αλλά αρνηθήκανε.
Ο θείος μου πού είχε τήν καλή θέληση νά μου τό δώσει τό αγροτικό, γιά ένα μήνα δέν μπορούσε νά τό κυκλοφορήσει χωρίς πινακίδες.
Τά γράφω αυτά, γιατί γίνονται τόσες αδικίες, αλλά τήν πληρώνουμε εμείς πού τά δεχόμαστε. Ας πάνε στήν Κρήτη, ας πάνε στούς Ρωμά, ας πάνε στά Ατομα πού έρχονται από Τουρκία παράνομα, η άς βάλουν δικαιοσύνη στούς κλέφτες τής Αθήνας πού είναι χωρίς χαρτιά καί κάνουν ληστίες καταστροφές καί φονους.
Πού έχω άδικο;
Ξεχασα να σου γράψω, οτι όλα τα χωριά στήν σειρά από Γαρδίκι Θεσπρωτίας, μέχρι Νεοχώρι, από τό 1992 μέχρι καί σήμερα καί όσο ζούμε, χωρίς νά ποτίζουμε πληρώνουμε πάγιο. Εγώ πληρώνω 385 ευρώ τόν χρόνο.
Ποιό είναι τό κράτος καί ποιά η δικαιωσύνη;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα της επικαιρότητας”