Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με το πεδίο ενδιαφέροντος μας, που δεν υπάγονται σε κάποια από τις υπάρχουσες κατηγορίες.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από charismatic »

''Το λακωνιζειν εστει φιλοσοφειν'' ή ''τα πολα τα λογια φτωχια''.
Άβαταρ μέλους
nikolas33
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 21:23
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από nikolas33 »

charismatic έγραψε: 26 Μάιος 2020, 03:14 ''Το λακωνιζειν εστει φιλοσοφειν'' ή ''τα πολα τα λογια φτωχια''.
Αυτο ακριβως!
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από apatsi »

Κωνσταντίνε, συνεχίζεις, χωρίς να καταλαβαίνεις, ούτε πιό είναι το θέμα, ούτε τι σου γράψαμε εγώ, ο Νικόλας και ο Σπύρος (υποθέτω ότι είναι τα ονόματά τους). Συνεχίζεις να παραμιλάς και να λές ακαταλαβίστικα πράγματα. Και νόμος υπάρχει και όποιος θέλει τον ακολουθεί και θησαυροί με άδεια βγήκαν και θα συνεχίσουν να βγαίνουν και συνεχίζεις το ΄'ιδιο βιολί, τις αποτυχίες της ζωής σου να τις ρίχνεις """ στην άτιμη κοινωνία και στο γκουβέρνο""". Δηλαδή, αν δεν περνάει από το μυαλό σου, ότι αποκλειστικά υπεύθυνος για τις όποιες επιτυχίες και αποτυχίες της ζωής σου είσαι εσύ και μόνο εσύ, τότε πραγματικά ή κοροΙδεύεις εμάς ή κοροιδεύεις τον εαυτό σου.
Προσωπικά, διαβάζω τις αναρτήσεις σου, πιστεύοντας ακράδαντα ότι σε κάθε ανάρτηση, ο καθένας μας κάτι καταθέτει. όποιος θέλει το παίρνει, όποιος δεν το θέλει το αφήνει. Στο συγκεκριμένο θέμα ξέφυγες, παρουσιάζοντάς μας ότι -λίγο πολύ -, ζούμε σε ένα κράτος συνώνυμο με τη λέξη συμμορία. Στο κράτος που ζούμε, μεγαλώνουμε παιδιά, εγγόνια, γερνάμε εμείς, έχει τα καλά του, έχει και τα κακά του , δεν παύει όμως να είναι ένας χώρος που Ελληνες και ξένοι, τον λατρεύουν σαν Πατρίδα. Μπορεί ο τύπος σου να είναι, να βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο. Αλλά ο τρόπος που γράφεις για την Πατρίδα μου,και τη συγκρίνεις με τη Γερμανία, ένα κράτος εχθρό μας, που μας έκανε απίστευτες ζημιές διαχρονικά από την εποχή του Αλάριχου, είναι υβριστικός και το μόνο ελαφρυντικό που μπορώ να σου δώσω είναι ότι δεν καταλαβαίνεις το τι ακριβώς γράφεις.
Εγώ προσωπικά δεν έχω να σου γράψω κάτι άλλο επ' αυτού, καθώς θα χαλάσουμε τις καρδιές μας. Σε τέτοια θέματα, δεν υπάρχει το βάζω """νερό στο κρασί μου"".
Άβαταρ μέλους
nikolas33
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 21:23
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από nikolas33 »

apatsi έγραψε: 27 Μάιος 2020, 00:28 Κωνσταντίνε, συνεχίζεις, χωρίς να καταλαβαίνεις, ούτε πιό είναι το θέμα, ούτε τι σου γράψαμε εγώ, ο Νικόλας και ο Σπύρος (υποθέτω ότι είναι τα ονόματά τους). Συνεχίζεις να παραμιλάς και να λές ακαταλαβίστικα πράγματα. Και νόμος υπάρχει και όποιος θέλει τον ακολουθεί και θησαυροί με άδεια βγήκαν και θα συνεχίσουν να βγαίνουν και συνεχίζεις το ΄'ιδιο βιολί, τις αποτυχίες της ζωής σου να τις ρίχνεις """ στην άτιμη κοινωνία και στο γκουβέρνο""". Δηλαδή, αν δεν περνάει από το μυαλό σου, ότι αποκλειστικά υπεύθυνος για τις όποιες επιτυχίες και αποτυχίες της ζωής σου είσαι εσύ και μόνο εσύ, τότε πραγματικά ή κοροΙδεύεις εμάς ή κοροιδεύεις τον εαυτό σου.
Προσωπικά, διαβάζω τις αναρτήσεις σου, πιστεύοντας ακράδαντα ότι σε κάθε ανάρτηση, ο καθένας μας κάτι καταθέτει. όποιος θέλει το παίρνει, όποιος δεν το θέλει το αφήνει. Στο συγκεκριμένο θέμα ξέφυγες, παρουσιάζοντάς μας ότι -λίγο πολύ -, ζούμε σε ένα κράτος συνώνυμο με τη λέξη συμμορία. Στο κράτος που ζούμε, μεγαλώνουμε παιδιά, εγγόνια, γερνάμε εμείς, έχει τα καλά του, έχει και τα κακά του , δεν παύει όμως να είναι ένας χώρος που Ελληνες και ξένοι, τον λατρεύουν σαν Πατρίδα. Μπορεί ο τύπος σου να είναι, να βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο. Αλλά ο τρόπος που γράφεις για την Πατρίδα μου,και τη συγκρίνεις με τη Γερμανία, ένα κράτος εχθρό μας, που μας έκανε απίστευτες ζημιές διαχρονικά από την εποχή του Αλάριχου, είναι υβριστικός και το μόνο ελαφρυντικό που μπορώ να σου δώσω είναι ότι δεν καταλαβαίνεις το τι ακριβώς γράφεις.
Εγώ προσωπικά δεν έχω να σου γράψω κάτι άλλο επ' αυτού, καθώς θα χαλάσουμε τις καρδιές μας. Σε τέτοια θέματα, δεν υπάρχει το βάζω """νερό στο κρασί μου"".
Ειχα σκοπο σημερα να αιτιολογήσω γιατι ηταν τοσο καυστικο το αρχικο μου ποστ προς των Κωνσταντινο αλλα μολις διαβασα αυτο που εγραψες και με καλυψες πληρως!
ΤΖΙΜΑΣ
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 05 Αύγ 2017, 13:59

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από ΤΖΙΜΑΣ »

Τζιμας κ αναστασιου απο οτι καταλαβα εισαι ανθρωπος με ηθος μπραβο αυτα που εγραψες εχεις δικιο διοτι αυτα πιστευεις δεν προσβαλες κανεναν οπως εγραψε ο κ μπαιμπακης που μας φιλοξενοι στην ιστοσελιδα του αλλα πρεπει να καταλαβεις για αυτους που σε κραξανε οτι εινε κλικα του σαιτ που τους φιλοξενοι και μου κακοφαινεται που επιτρεπει τετοιο μενος εναντιων συναδελφων στο χομπι αυτο προσεχε σε ποιους απαντας αυτοι ηταν η αιτια που σταματησα να γραφω αλλα δεν αντεξα με την αντιμετωπιση ποι ειχες γεια σας και καλες επιτυχιες
Άβαταρ μέλους
nikolas33
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 21:23
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από nikolas33 »

ΤΖΙΜΑΣ έγραψε: 16 Ιουν 2020, 14:06 Τζιμας κ αναστασιου απο οτι καταλαβα εισαι ανθρωπος με ηθος μπραβο αυτα που εγραψες εχεις δικιο διοτι αυτα πιστευεις δεν προσβαλες κανεναν οπως εγραψε ο κ μπαιμπακης που μας φιλοξενοι στην ιστοσελιδα του αλλα πρεπει να καταλαβεις για αυτους που σε κραξανε οτι εινε κλικα του σαιτ που τους φιλοξενοι και μου κακοφαινεται που επιτρεπει τετοιο μενος εναντιων συναδελφων στο χομπι αυτο προσεχε σε ποιους απαντας αυτοι ηταν η αιτια που σταματησα να γραφω αλλα δεν αντεξα με την αντιμετωπιση ποι ειχες γεια σας και καλες επιτυχιες
Oτι του φανει του λωλοστεφανη...
SpyrosR
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 12 Αύγ 2015, 16:54

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από SpyrosR »

Αν μιλούσαμε για άλλο Forum θα έλεγα οτι ισχύει η θεωρία σου περί κλίκας αλλά στο παρόν Forum είναι τουλάχιστον άστοχο αυτό που έγραψες.
Εγώ προσωπικά είμαι κλίκα μόνος μου (one-man-army ένα πράμα), οπότε θα δεχτώ την φιλοφρόνηση της κλίκας :P

Απλά είναι κουραστικό να μπαίνεις για να διαβάσεις ένα θέμα και να διαβάζεις ολόκληρα σεντόνια χωρίς παραγράφους* μόνο και μόνο για να καταλάβεις πως η απάντηση που διάβασες για άλλη μια φορά δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το θέμα το οποίο σε ενδιαφέρει, από ένα σημείο και μετά όμως από κουραστικό γίνεται εκνευριστικό..


* Για να αλλάξεις παράγραφο πατάς απλά 2 φορές το Enter, δεν είναι δα και πυρηνική επιστήμη.
Έτσι το κείμενο είναι πολύ πιο εύκολο να διαβαστεί και δεν κουράζει τον αναγνώστη όση ώρα και αν κάνει να το διαβάσει.
JIKER
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 25 Απρ 2010, 22:46

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από JIKER »

αυτη η στανη βγαζει αυτο το τυρι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα της επικαιρότητας”