Αναζητούν θησαυρό του Αλή Πασά στην Βασιλική Τρικάλων

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
petertaz
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 11:22
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ
Επικοινωνία:

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από petertaz »

δειτε τι ειπε ο δημας πριν λιγες μερες
http://www.youtube.com/user/NikosSalepi ... MH0xg3vnes
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Εγω θελω να κανω μερικες ερωτησεις, και περιμενω να ακουσω μερικες
η και πολλες γνωμες σας, για οποιον φυσικα επιθυμει να απαντησει.
Ειναι δυνατον ο Αλη Πασας να ειχε κρυμενα τα χρηματα του και ανα τακτικα
διαστηματα να μην πηγαινε να τα ελεγχει και τα απολαμβανει....;
Εγω δεν το νομιζω αυτο.
Εγω επιμενω πως ο χωρος που τα ειχε βαλει ητανε σχετικα κοντα στον χωρο κατοικιας του,
δηλαδη στα Ιωαννινα, στο δυνατοτερο ασφαλες σημειο φυλαξεις και ειχε μονον προσβαση αυτος
μαζι με τα παιδια του!
Αυτο που αναφερω τωρα εχει σχεσει οτι ενας γιος του ειχε ξεκινησει να τα μεταφερει στο
Αγρινιο;;; Απο οτι εχει γραψει καποιος εδω στο Coinsmania καποιος και νομιζω ο Γιαννης ο Αντμιν
το ειχε γραψει.
Θελω να πω στα παραπανω που εγραψα, οτι η πορεια απο Ιωαννινα προς Αγρινιο εχει σχεση με αυτο που
εγω πιστευω πως ειναι η κεντρικη αποκρυψη του Θησαυρου του Αλη Πασα.
Μαλιστα καποια που γραφονται απο καποιους ιστορικους, καποιες λεπτομεριες ενισχυουν
κατα πολυ οτι εχει λογους ο Αλης για καποιες ενεργειες του, η μαλλον αποφασεις του!
Παντως θα ηθελα να επισημανω οτι πιο πολλες πληροφοριες για τον Θησαυρο του Αλη Πασα,
θα υπαρχουν σε ατομα που μενουνε Αλβανια, η που ζησανε Αλβανια και τωρα ζουνε στην Ελλαδα.
Κανεις φυσικα δεν θα ελεγε ευθεος σε εμενα, αλλα μεταξυ τους οταν τυχη... κατι συμβαινει...
Ετυχε σε Νησι των Κυκλαδων να δειξω μια φωτογραφια απο μια περιοχη, και καποιος απο Την Αλβανια
που ειχε επισκευτη τον χωρο αυτον, η ισως και ηξερε απο βιβλιο η φωτογραφια αλλη δεν το γνωριζω αυτο,
μου εκανε τοσο εντυπωση πως μου πηρε την φωτογραφια και ειπεσε εναν πατριωτη του,
κοιτα εδω την φωτογραφια.
Μου εκανε υπευρβολικη εντυπωση ο τροπος που του το ειπε, και ο θαυμασμος η κατι αλλο για το συγκεκριμενο
σημειο που ειχε η φωτογραφια.
Τοσο εντυπωση σε ενα ατομο που ειναι συνηθησμενο απο τετοια μερη ολο και κατι σημαινει η τοσο
μεγαλη εντυπωση που εδωσε στην συγκεκρημενη φωτογραφια.
JIKER
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 25 Απρ 2010, 22:46

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από JIKER »

Παιρνει γραμματια η επιταγες
costas
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 12 Δεκ 2010, 10:46
Τοποθεσία: Καβάλα

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από costas »

ειχαι σπιτη και στην πτολεμαιδα ο αλι πασας το οπιο ειχαι στην εξοπορτα αλλη πασα αλλα κατεδαφιστικε ηταν διοροφο και υπογιο παρελασαν πολη τουρκη αλλα πιγεναν μονη νατα βγαλουν δεν εβαζαν και το φιλομου
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Κωστα συνονοματε φιλε μου, ο Αλη Πασας ειχε παρα πολλα σπιτια και σε διαφορες περιοχες.
Πηγα πριν 3 χρονια σε ενα χωριο της Πρεβεζας κατω απο το Ζαλογγο και συνατησα εναν
γνωστο μου απο το εξωτερικο( γνωστος μου), πηγαμε για καφε στο σπιτι του και διπλα μου ειπε οτι ητανε σπιτι του Αλη Πασσα.
Απο αυτο το σπιτι νομιζω πως τις εχω τις 3 φωτογραφιες που εβγαλα, ητανε σκαλισμενο ενα λουλουδι, ενας ροδακας,
και ενα προσωπο.
Εαν τις βρω θα τις στειλω σε καποιον φιλο να τις ανεβασει στο Coinsmania.
Θελω να αναφερω ομως οτι δεν ειμαι σιγουρος αν αυτα τα 3 σκαλισματα ητανε απο την εποχη του Αλη Πασα,
η γινανε αργοτερα.
Θα αναφερω για αλλη μια φορα οτι κατα την γνωμη μου, ο Αλη Πασας θα εψαχνε να βρει κατι πολυ
σιγουρο μερος να αποθηκευση τοσο μεγαλο πλουτο, και εσεις τι λετε, δεν θα ηθελε να τα βλεπει και να
τα ακουμπαει οταν επιθυμουσε;;;
Σαν αυτο το μερος που εγω πιστευω οτι τα εβαλε, κατασκευασε πολλα ομοια, ομως ενα εγκρινε και πιστευω
τα τοποθετησε.
Οι αλλαγες που εκανε στο μερος και το κλεισειμο ολων των αλλων προσβασεων στο συγκεκριμενο χωρο,
μαζι με καποιες ιστορικες αναφορες δινουν πολυ μεγαλες πιθανοτητες αποκρυψεις στο στγκεκριμενο μερος.
georgees

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από georgees »

λες να ειναι κοντα στο Αγρινιο η δουλεια του πασσα μας???
:mrgreen:
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από manabellas »

Ενα βιβλιο που δίνει τα στοιχεία που χρησιμποιεί ο Δήμας γραφτηκε στα 1920 του Σπ.Αραβαντινού.
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από admin »

Τρίκαλα: Νέες ενέργειες για το θησαυρό του Αλί Πασά

Σε είκοσι περίπου μέρες τοποθετεί χρονικά την έναρξη νέων εργασιών για το θησαυρό του Αλί Πασά ο Ελληνοαυστραλός ο οποίος δεν το βάζει κάτω…

Επισκέφθηκε το νέο δήμαρχο Καλαμπάκας κ. Σακελλαρίου με τον οποίο, όπως ο ίδιος σημειώνει στο ΑΠΕ-ΜΠΕ, συζήτησαν την αδειοδότηση για νέες ανασκαφές στο ίδιο σημείο.

Την ίδια στιγμή ο Ελληνοαυστραλός βρίσκεται σε επαφή και με τις άλλες συναρμόδιες υπηρεσίες.

Πάντως πριν από λίγους μήνες, το γεωτρύπανο, αντί του θησαυρού του Αλί Πασά, έφερε στην επιφάνεια νερό και μάλιστα σε μεγάλη ποσότητα.

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ, 14.01.2011
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: «Ο θησαυρός του Αλή Πασά δεν είναι άνθρακας…»

Δημοσίευση από admin »

Προτροπή του Προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου Καλαμπάκας Απόστολου Τσουρβάκα να «φάνε στην μάπα» τον χρυσοθήρα

Σκηνές …Βασιλικής, άρχισε να «ζει» πλέον και η Καλαμπάκα εξαιτίας του …χρυσοθήρα Ευάγγελου Δήμα που αναστάτωσε απόψε το Δημοτικό Συμβούλιο Καλαμπάκας με την κατάθεση δύο αιτήσεων που σχετίζονται με την …ανεύρεση του θησαυρού του Αλή-Πασά στους Αγίους Θεοδώρους στον πρώην Δήμο Βασιλικής.

Με την πρώτη αίτηση, ζήτησε την συναίνεση του Δήμου ώστε να μπορέσει να προχωρήσει τις εργασίες που είχαν διακοπεί για να καταφέρει να … εξορύξει τον θησαυρό, ενώ η δεύτερη αίτηση αφορούσε περίφραξη 600 μ2 ώστε να αναρτήσει διαφημιστική πινακίδα …χορηγού του (!!!!).

Ο δήμαρχος Καλαμπάκας Δημήτρης Σακελλαρίου, «έγραψε» με την …ατάκα του και σκόρπισε ασυγκράτητα γέλια στην αίθουσα, όταν απευθυνόμενος στον …χρυσοθήρα του είπε: «Μου μεταφέρουν οι κάτοικοι την εξής απορία από την προηγούμενη απόπειρά σου που βρήκες νερό. Μήπως …χτύπησες τον …θερμοσίφωνα του Αλή Πασά;», ενώ από την πλευρά του ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου, αναρωτήθηκε πόσο σίγουρος είναι ο …χρυσοθήρας ότι υπάρχει ο θησαυρός του Αλή Πασά, με τον κ. Δήμα να απαντά «δεν έχω ούτε μια στις χίλιες αμφιβολία ότι δεν είναι εκεί ο θησαυρός»…

Ο κ. Μπουτίνας σε αυστηρό τόνο, διατύπωσε την άποψη ότι «δεν μπορούμε να εμπορευματοποιούμε την ανεύρεση θησαυρών», ενώ αναφέρθηκε στις 10 φορές που πήγε με αυτοκίνητα και τσουβάλια για τις λίρες και γύρισε πίσω …νηστικός, ενώ παράλληλα ο κ. Σακελλαρίου, ζήτησε ποσοστό 10% για τον Δήμο από τον …χορηγό που θα διαφημιστεί στον χώρο των… ανασκαφών του …χρυσοθήρα.

Ο …χρυσοθήρας, απάντησε άμεσα λέγοντας «δεν έχετε ιδέα τι συζητάτε, 5 χρόνια πληρώνω από την τσέπη μου και ξέρω ότι βρίσκεται ο θησαυρός σε βάθος 35 μέτρων και έχω και την σύμφωνη γνώμη του Υπουργείου Οικονομικών» (!!).

Σε έξαλλη κατάσταση με αυτά που άκουγε, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Απόστολος Τσουρβάκας, άρχισε να επιτίθεται με βαρύτατους χαρακτηρισμούς κατά πάντων, «έχουμε γίνει ρεζίλι των σκυλιών με την υπόθεση του χρυσοθήρα, αυτός παίζει με μας, είναι ξεφτίλα για μας να ασχολείται το Δημοτικό Συμβούλιο Καλαμπάκας μαζί του», ενώ απευθυνόμενος στον χρυσοθήρα του είπε «αφού είσαι τόσο σίγουρος, δώσε στον Δήμο 2 εκ. ευρώ».

«Εσύ έφερες το θέμα στο Δημοτικό Συμβούλιο, κράτα για σένα τους χαρακτηρισμούς», ήταν η απάντηση του κ. Σακελλαρίου σε έντονο ύφος προς τον κ. Τσουρβάκα, ενώ ο …χρυσοθήρας άρχισε το …τζόκινγκ πηγαινοερχόμενος δείχνοντας διάφορα χαρτιά στο Προεδρείο τα οποία όμως δεν κατέθετε…

Μετά το …αλαλούμ ο …χρυσοθήρας, αναγκάστηκε να αποσύρει την δεύτερη αίτηση και να επιμείνει μόνο στο αίτημα της συναίνεσης του Δημοτικού Συμβουλίου για συνέχιση των …ανασκαφών.

Το θέμα, τέθηκε σε ψηφοφορία, όπου υπήρξαν 2 λευκοί ψήφοι (αρνητικοί) από τους κ.κ. Κωστούλα και Θάνο και οι υπόλοιποι υπέρ, ενώ η έκπληξη ήρθε από τον κ. Τσουρβάκα ο οποίος με ένα …τραγούδι του Σαββόπουλου (!!) «φταίνε τα τραγούδια του , φταίει και ο λυράρης , μα φταίει και ο ίδιος ο λαός γιατί είναι μαραζιάρης» και σε έξαλλη κατάσταση φώναξε «ΦΑΤΕ ΤΟΝ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ, ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΙ» και απείχε της ψηφοφορίας…

Στο σημείο αυτό, ο Δήμαρχος, διέκοψε την συνεδρίαση για να ηρεμήσουν τα πνεύματα…

Πηγή: trikalanews.gr, 08.02.2011
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Αναζητούν θησαυρό του Αλή Πασά στην Βασιλική Τρικάλων

Δημοσίευση από admin »

http://fatsimaremag.blogspot.com/2011/0 ... _3377.html

Από το: fatsimaremag.blogspot.com, 19/08/2011

Σημείωση: Το coinsmania παραμένει ουδέτερο και δεν υιοθετεί τις απόψεις που αναφέρονται στον παραπάνω σύνδεσμο τον οποίο αναδημοσιεύει μόνο και μόνο για να υπάρχει λογική συνέχεια στις απαντήσεις που ενδεχομένως θα δοθούν, μια και παρακολουθούμε το θέμα.
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Αναζητούν θησαυρό του Αλή Πασά στην Βασιλική Τρικάλων

Δημοσίευση από admin »

Θα συνεχιστούν οι εκσκαφές για την ανεύρεση του θησαυρού του Αλή Πασά στα Τρίκαλα

Αισιόδοξος όσο ποτέ πως ο θησαυρός θα βρεθεί και θα ανέβει στην επιφάνια, δήλωσε στο trikalaola.gr ο γνωστός χρυσοθήρας κ. Βαγγέλης Δήμας. Μετά από πληροφορίες μας, πως ο χρυσοθήρας βρίσκεται στα... Τρίκαλα, χθες βράδυ επιδιώξαμε να τον συναντήσουμε και τον συναντήσαμε σε περιοχή της Καλαμπάκας. Ο Ελληνοαυστραλός μας είπε χαρακτηριστικά: «Το ένα πόδι του θησαυρού βρίσκεται στην τράπεζα της Ελλάδος και το άλλο στους Αγίους Θεοδώρους Βασιλικής…».

Ο κ. Δήμας μας είπε επίσης πως σύντομα θα οριστεί η ημερομηνία έναρξης των εργασιών για την ανεύρεση του αμύθητου θησαυρού του Αλή Πασά. Οι εργασίες θα γίνουν δίπλα από την πρώτη γεώτρηση και θα γίνει με νέο τρυπάνι. Μας ανέφερε πολλές λεπτομέρειες για το σχεδιασμό ανεύρεσης του θησαυρού, μέχρι την τελική έκβαση της επιχείρησης, αλλά κατόπιν επιθυμίας του δεν τις αναφέρουμε. Το trikalaola.gr θα σας ενημερώνει για ότι νέο θα υπάρξει. Πάντως μας τόνισε πως αν και αντιμετώπισε πολλές δυσκολίες για την έκδοση νέας άδειας, κράτησε την υπόσχεσή του και δεν κορόιδεψε τον κόσμο. Είδομεν.

Πηγή: trikalaola.gr, 19.08.2011
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Άβαταρ μέλους
5alfa
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009, 16:17

Τρίκαλα: ''Έλληνες αν βρω τον θησαυρό... τέλος η οικονομική

Δημοσίευση από 5alfa »

Απόλυτα βέβαιος ότι αυτή τη φορά θα ανακαλύψει το θησαυρό του Αλή Πασά επιστρέφει στους Αγίους Θεοδώρους, ο 65χρονος επίδοξος χρυσοθήρας Ευάγγελος Δήμας.Δηλώνει, μάλιστα, πως αφού τον βρει, θα τον προσκομίσει στην Τράπεζα της Ελλάδας, αφού, όπως λέει, ο αμύθητης αξίας θησαυρός, που κατά πάσα πιθανότητα χρονολογείται από την εποχή της τουρκοκρατίας, μπορεί να "γλιτώσει" οικονομικά τη χώρα.

Την τελευταία φορά, πάντως, πριν από έντεκα μήνες, το γεωτρύπανο έφερε στην επιφάνεια μεγάλη ποσότητα νερού αντί του θησαυρού του Αλή Πασά προς τέρψιν των αγροτών της περιοχής! (διαβάστε το σχετικό άρθρο)

Ο Ελληνοαυστραλός, που συνεχίζει να πιστεύει ακόμη ότι στην περιοχή και στο συγκεκριμένο σημείο υπάρχει ο θησαυρός, θα επιστρέψει, όπως αναφέρει στο Αθηναϊκό Πρακτορείο τις επόμενες μέρες, προκειμένου να συνεχίσει τις έρευνες, έχοντας εξασφαλίσει όλες τις νόμιμες σχετικές άδειες από τις αρμόδιες υπηρεσίες.

Η καταγωγή του είναι από τη νότια Εύβοια, ενώ επί 40 χρόνια ζούσε στην Αυστραλία, όπου εργάστηκε ως μηχανικός-ηλεκτρολόγος. Έχει σκάψει νόμιμα και σε άλλα μέρη της χώρας, ενώ για άλλη μια φορά το επίκεντρο στο νέο "κυνήγι θησαυρού" που ξεκινά σε λίγες ημέρες θα είναι το Σπήλαιο της Θεόπετρας.

Όλα, λοιπόν, είναι έτοιμα για έναν νέο … "κίτρινο πυρετό" στην περιοχή, εν μέσω της οικονομικής κρίσης.
Άβαταρ μέλους
nickathens
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 13 Μαρ 2011, 11:31

Re: Τρίκαλα: ''Έλληνες αν βρω τον θησαυρό... τέλος η οικονομ

Δημοσίευση από nickathens »

Παλι τα ιδια αυτος :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vetnm
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: 18 Απρ 2011, 10:31

Re: Τρίκαλα: ''Έλληνες αν βρω τον θησαυρό... τέλος η οικονομ

Δημοσίευση από vetnm »

Ο θησαυρός του Αλη πασά

Στην Ήπειρο, θυμούνται ακόμη τις προσπάθειες ενός ιδιώτη να εντοπίσει τον θησαυρό του Αλή Πασά. Δεκατέσσερα «φορτώματα» σε χρυσό, ασήμι και διαμάντια λένε ότι ήταν ο πλούτος του, που από τις αρχές του αιώνα δεκάδες άνθρωποι αναζητούν.
Πριν από δέκα χρόνια περίπου, ακόμη και οι αρμόδιες υπηρεσίες (Αρχαιολογία, Εφορία, Αστυνομία) είχαν κινητοποιηθεί, όταν ένας Κερκυραίος, που είχε βρει κάποιον χάρτη, έφτασε στην περιοχή Μαργαριτίου Θεσπρωτίας και αφού εξασφάλισε τη σχετική άδεια, άρχισε να ψάχνει σε ένα μικρό εκκλησάκι στις ρίζες ενός κυπαρισσιού. Οι ώρες περνούσαν, η μπουλντόζα έσκαψε σε μεγάλο βάθος, αλλά τελικά θησαυρός δεν βρέθηκε.

Ο θησαυρός του Αλή Πασά πάντα απασχολούσε πολλούς και εκτός Ηπείρου. Παλιότερα, άγνωστα άτομα ψάχνοντας άνοιγαν τρύπες στο Κάστρο των Ιωαννίνων . Ενώ άλλοι, πιο τολμηροί, έφτασαν ως το Τεπελένι, στην Αλβανία, εκτιμώντας ότι ο πασάς των Ιωαννίνων θα είχε μεταφέρει τους θησαυρούς του στη γενέτειρά του.

Υπάρχει και ένας άλλος θρύλος που θέλει τον Αλή πασά, βλέποντας τα στρατεύματα του Χουρσίτ να πλησιάζουν , να στέλνει τον γιό του τον Βελή με τον θησαυρό του για να τον κρύψει κάπου στην Ρούμελη.

Μια εικασία λέει ότι ο Βελής το έκρυψε σε μια σπηλιά κάπου στην Αιτωλοακαρνανία έκτισε με αγκονάρια την είσοδό της και μετά όταν γύρισε πίσω στα Γιάννινα σκότωσε όσους συμμετείχαν στην δουλειά .

Μια άλλη λέει ότι το καραβάνι με το θησαυρό έπεσε σε φοβερή νεροποντή και στην προσπάθειά να διαβεί κάποιο χείμαρο και όλα τα φορτωμένα ζώα όπως ήταν δεμένα μεταξύ τους παρασείρθηκαν από το νερό και ο θησαυρός θάφτηκε σε κάποια καταβόθρα του χειμάρου. Σαν πιθανή περιοχη του συμβάντος ορίζεται η περιοχή του Αλμυρού στο Βόλο.

Απο το http://iansta.blogspot.com/2006/05/blog-post.html
Πιστεύω να μην έχει τα πνευματικά δικαιώματα μέλος της coinsmania.
Anν ισχύουν οι αναφερόμενες εκδοχές θα απογοητευθεί ο Ελληνοαυστραλός και εμείς θα ζούμε με τη τρόικα.
georgees

Re: Αναζητούν θησαυρό του Αλή Πασά στην Βασιλική Τρικάλων

Δημοσίευση από georgees »

ηρωας ο τυπος!!!
αλλα με παραξενευει το υπουργειο οικονομικων.

τωρα αληθεια πιστευεται οτι αν βρεθει ο θησαυρος θα παει στο κρατος???

εγω δεν πιστευω οτι θα φτασουν ουτε τα 10 τα εκατο στο θησαυροφυλακιο!!

τα υπολοιπα θα πανε για ματσαλα!!! :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”